media

Kanserden koruyan mucizevi bir besin yok ama bazı gıdaların doğru miktarda ve doğru şekilde tüketilmesi hastalıktan korunmada yararlı olabiliyor. Diyetisyen Emre Uzun'a göre bu gıdalardan biri de kuşkonmaz püresi.

Kuşkonmaz püresinin hem kanserden korunmada yararlı olduğunu hem de vücut direncini arttırdığını belirten Diyetisyen Emre Uzun, “Bu lezzetli ve sağlıklı tarifle hazırlayacağınız püreyi sofranızdan eksik etmeyin, çünkü pürenin hazırlanmasında kullanılan her malzemenin tek tek kansere karşı koruyucu özelliği bulunuyor” diyor.

"Bu, kişiye özel bir tarif ve bir öneridir. Biz kanserle savaştığı bilinen besinleri farklı bir tarifle bir araya getiriyoruz" diyen Diyetisyen Uzun’un kuşkonmaz püresi tarifi şöyle: 

KUŞKONMAZ PÜRESİ NASIL YAPILIR? 

Malzemeler: 
2 su bardağı doğranmış koşkonmaz, 
1 su bardağı su,
1 çay kaşığı deniz tuzu, 
1/4 çay kaşığı karabiber, 
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 
1 yemek kaşığı saf tereyağı. 

Hazırlanışı: 
Önce suyu tencerede kaynatın. İsterseniz su yerine kemik suyu da kullanabilirsiniz. Kuşkonmazların alt tarafından 2 santim kesin ve suyun içinde haşlayın. Suyu süzün ve kuşkonmazın soğumasını bekleyin. Daha sonra haşlanmış kuşkonmazları patates püresi kıvamına gelene kadar ezin. İsteğe bağlı olarak kuşkonmazları ezerken deniz tuzu, karabiber, Hindistan cevizi yağı ve tereyağını da ekleyin. Püreniz hazır.

  • Nov 15, 2017
  • Kategori: Blog
  • Yorumlar: 0
Benzer yazılar
Yorumlar: 0

Yorum Yok

Yorum Bırak

E-Postanız Görünmeyecektir.*

Image
Image
Image